1. Strona Główna
  2. Pakiety
  3. Warsztaty Kaligrafii Przedwojennej 19-21 X

Warsztaty Kaligrafii Przedwojennej 19-21 X

między 19.10 a 21.10

  • 2 noce
  • FB - Pełne wyżywienie
Zapraszamy na niezwykły weekend z kaligrafią w Hotelu Pod Jedlami***. Uczestnicy warsztatów będą uczyć się podstaw niesamowitej sztuki pięknego pisma w Sali Widokowej.

Pobyt pakietowy obejmuje:

- 2 noclegi w komfortowych pokojach z widokiem na dolinę Wisły
- 2 śniadania w formie bogatego bufetu
- 2 obiadokolacje serwowane z napojami gorącymi i zimnymi (możliwość uwzględnienia wszelkiego rodzaju diet)
- 2 kolacje gorące z zimną płytą
- kawa i herbata dostępna podczas warsztatów
- uczestnictwo w warsztatach kaligraficznych dla początkujących pod okiem Zuzanny Chróścik - historyka sztuki i nauczycielki kaligrafii
- warsztat zapoznawczy z wiślańskimi słodkościami
- komplet materiałów niezbędnych do uczestnictwa w warsztatach
- upominek-pamiątka: zestaw do kaligrafii 
- certyfikat udziału w warsztatach

Rezerwacji pokoju 2-osobowego dotyczy rezerwacji 1 miejsca w pokoju. W przypadku rezerwacji miejsca w pokoju 2-osobowym hotel przydzieli pokoje stosując kryterium płci i w miarę możliwości wieku. Aby zarezerwować pokój 2-os. la 2 osób należy dokonać dwóch rezerwacji. 

 

Warto wiedzieć

Każdy uczestnik warsztatów otrzymuje teczkę z liniuszkami i wzornikami, kałamarz z atramentem, pióro: obsadka z ostrą stalówką oraz ołówek. 

Warsztaty poprowadzi Zuzanna Chróścik - historyk sztuki, kaligraf i nauczycielka kaligrafii. Stale współpracuje z Fundacją Sztuka Kaligrafii, prowadzi kursy w Szkole Kaligrafii Littera Nowa w Krakowie oraz warsztaty w całej Polsce.

Warsztaty kaligrafii przedwojennej są inspirowane przedwojennym podręcznikiem "Nauka pisma użytkowego i ozdobnego”opracowanym przez wielkiego polskiego kaligrafa Stefana Tatucha.

Kilkadziesiąt lat temu lekcje kaligrafii były doświadczeniem wszystkich wykształconych ludzi. I choć nie dla wszystkich były to lekcje ulubione, miały ogromny wpływ na indywidualny charakter pisma. Widzimy to w starych zeszytach, w starych listach, w korespondencji urzędowej, dokumentach, rękopisach czy choćby w dedykacjach książkowych. Ciągle jeszcze możemy znaleźć ślady starej szkoły kaligrafii, często w naszych własnych, rodzinnych archiwach, w antykwariatach i na targach staroci.

Chcemy przypomnieć tamto doświadczenie i tamten styl pisania nie tylko z sentymentu, ale przede wszystkim dla „pożytku”, jakby powiedzieli przedwojenni autorzy i dla jego nieprzemijającego piękna.

W czasie warsztatów poznamy zasady budowania poszczególnych liter, ich proporcje, strukturę i technikę zapisu piórem z ostro zakończoną stalówką, poznamy ćwiczenia rozpisujące rękę i metody ćwiczenia pisania. Kolejność poznawania liter będzie zgodna z zaproponowanym przez Stefana Tatucha „genetycznym porządkiem”. Wzorniki i liniuszki, na których będziemy pracować powstały również według zaleceń autora. Witamy w świecie pięknego pisma!

Warsztaty będą realizowane przy udziale min. 7 osób. Aby zapewnić uczestnikom walory edukacyjne maksymalna ilość osób na warsztatach to 15. Hotel zastrzega sobie prawo do odwołania warsztatów na 14 dni przed datą ich rozpoczęcia w przypadku zgłoszenia mniejszej niż minimalna ilości osób.

Program pobytu

Piątek, 19.10

Od 14.00 Przyjazd do hotelu, zameldowanie w pokojach 
18.00 Godzinny warsztat zapoznawczy
19.00 Wspólna kolacja 

Sobota, 20.10

8:00-10:00 Śniadanie bufetowe
11:00-12:30 Warsztaty kaligraficzne
13:00 Wspólny obiad
14:00-17:00 Czas wolny - możliwość zwiedzenia centrum Wisły z Muzeum Beskidzkim oraz Muzeum Magicznego Realizmu Ochorowiczówka
17:30-19:00 Warsztaty kaligraficzne
19:00 Wspólna kolacja
Czas wolny

Niedziela, 21.10

8:00-10:00 Śniadanie bufetowe
11:00-12:30 Warsztaty kaligraficzne
13:00 Wspólny obiad
do 15:00 Wyjazd z hotelu

Ważne informacje

Zameldowanie

Przyjazd: 14:00 Wyjazd: 12:00

Polityka względem dzieci:

Dzieci w wieku do dnia 4 urodzin nocują bezpłatnie, jeżeli śpią na łóżku rodziców. Dzieci od dnia 12 urodzin są liczone jako pełnopłatne.

Polityka względem zwierząt:

Zwierzęta są akceptowane - opłata za pobyt to 25,00 zł / dobę.

Warunki anulacji:

Rezerwacja może być bezkosztowo anulowana w terminie do 7 dni przed przyjazdem. W takim przypadku wpłacona przedpłata zostanie zwrócona w terminie 7 dni od zgłoszenia anulowania rezerwacji. W przypadku anulowania rezerwacji po tym terminie lub nie pojawienia się w obiekcie w dniu przyjazdu obiekt obciąży gościa za 40.00% wartości rezerwacji. W celu zagwarantowania rezerwacji wymagane jest podanie danych karty kredytowej lub dokonanie przedpłaty za 40.00% wartości rezerwacji za pośrednictwem systemu płatności online.

Akceptowane karty płatnicze:

Visa Visa Electron MasterCard Maestro

Oferty specjalne

Pakiety pobytowe i promocje

Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij