;
 1. Strona Główna
 2. Relaks
 3. Sauny z wypoczywalnią

Sauny z wypoczywalnią

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Sauny z wypoczywalnią

miejsce relaksu

Sauna, w dużym skrócie, znakomicie pobudza układy organizmu człowieka do pracy. Jeśli znasz jej dobroczynne działanie – z pewnością wiesz dlaczego warto z niej skorzystać. Jeśli jeszcze nie znasz – spróbuj, polubisz to!

Goście Hotelu Pod Jedlami korzystają ze strefy saun bezpłatnie. Co bardzo ważne, a jednocześnie wyróżniające nas wśród innych obiektów, strefa jest czynna przez całą dobę.

Do dyspozycji Gości jest sauna sucha, sauna Infrared (na podczerwień) oraz wypoczywalnia z leżakami. Strefę saun udostępniamy Państwu na wyłączność na 45 minut. Strefę rezerwujemy z maksymalnie 2-dniowym wyprzedzeniem (przykład: 1 czerwca rozpoczynamy zapisy na 3 czerwca). Aby zarezerwować saunę dla siebie skontaktuj się z recepcją.

Podpowiedź:

Aby uatrakcyjnić saunowanie zamów aromat – do znajdującego się w saunie cebrzyka z wodą dodamy starannie przygotowaną mieszankę olejków zapachowych. Do wyboru masz następujące zapachy: jodła, letnia brzoza, eukaliptus, owoce cytrusowe, lapońska żurawina, biała lilia wodna. Cena: 10,00 zł / seans.

Sauna fińska

Zwana inaczej sauną suchą, od wielu lat relaksuje i poprawia stan zdrowia ludzi na całym świecie.

Sauna to gorąca temperatura, która jest bardzo pożądana w czasie jesieni i zimy, dzięki której nasz organizm oczyszcza się z toksyn, pozbywa płynów i pozwala się poczuć jak nowonarodzony. Dodatkowo para wytworzona przez oblewanie gorących kamieni wodą korzystnie jonizuje powietrze. Taka kuracja znakomicie wpływa na nasz organizm, redukując uczucia zmęczenia, nerwowości oraz niepokoju.

W trakcie pobytu w saunie organizm oczyszcza się z produktów przemiany materii i toksyn. Temperatura skóry wzrasta do 40 stopni Celsjusza, co powoduje rozszerzenie się naczynek krwionośnych, poprawia ukrwienie, ujędrnia skórę oraz usuwa bóle mięśni i stawów. Częstotliwość oddechów wzrasta i znacząco poprawia wentylacje płuc. Najlepsza pora na kąpiel w fińskiej saunie to późne popołudnie lub wieczór.

Cechy:

 • drewniana kabina
 • temperatura: 85°C, wilgotność ok. 20%-30%
 • klimat w pomieszczeniu: suchy (polewanie kamieni pod koniec fazy ogrzewania)
 • wspiera proces odtruwania organizmu, oczyszcza skórę
 • stymuluje krążenie, wspiera system odpornościowy organizmu
 • zalecany czas trwania: 15 minut (ogrzewanie), 20-30minut (odpoczynek) w dwóch do trzech serii, zalecana częstotliwość korzystania: 1 raz / tydzień
Sauna Infrared

Działająca na podczerwień 

Sesja w saunie odbywa się w niższej temperaturze - do 60°C, dzięki czemu możemy w niej przebywać dłużej, do 30 minut. Promienie podczerwone nagrzewają nasze ciało do 4,5 cm w głąb, następuje intensywne pocenie się. Podczas jednej sesji spalamy do 900 kalorii (odpowiednik 10 km biegu).

Sauna Infrared ma mnóstwo zalet:

 • skóra zostaje oczyszczona z toksyn i ma ładniejszy wygląd;
 • wyraźnie redukuje cellulit;
 • jest zalecana przez lekarzy w leczeniu bólów mięśniowych, kontuzji, zwichnięć, chorób stawowych i zaburzeń krążenia.
 • redukuje napięcie stresowe.

Oferty specjalne

Pakiety pobytowe i promocje

Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij