;
  1. Home
  2. Blog
  3. 5 facts you should know about skiing in Szczyrk

Blog

Arrival date
Check out date

5 rzeczy, które musisz wiedzieć na temat jazdy na nartach w Szczyrku

07 December 2018

Jeśli wahasz się który kurort narciarski - Wisłę czy Szczyrk - wybrać na swoje białe szaleństwo... przeczytaj kilka informacji, które pomogą Ci podjąć decyzję! 

FAKT 1 - Znakomite trasy

Inwestycje przeprowadzone w Szczyrku powodują, iż dołącza on do czołówki najważniejszych ośrodków narciarskich w Polsce. Wiele kilometrów połączonych ze sobą tras daje niesamowity komfort jazdy i zapewnia znakomitą zabawę. Warto zwrócić uwagę na darmowe SkiBusy i połączenie tras w jedną, ogromną stację.

FAKT 2 - Korki na drogach

Duży ruch jest zmorą polskich kurortów narciarskich już od wielu lat. Musisz wiedzieć, że do Szczyrku można dojechać tylko... jedną drogą, DW 942. Dotrzesz tam z dwóch stron: od Wisły (Przełęcz Salmopolska) oraz od Bielska-Białej. Zwróć uwagę na fakt, iż już w sezonie 2017/2018, gdy Szczyrk nie był tak rozwinięty infrastrukturalnie, korki były ogromne. Z uwagi na brak inwestycji drogowych mówi się, że dojazd do Szczyrku, podobnie jak do Zakopanego, będzie bardzo utrudniony. Korków należy się spodziewać również na dojeździe do Wisły, doświadczenie poprzednich lat mówi jednak, że spiętrzenie ruchu występuje wyłącznie w weekendy i jest stosunkowo szybko niwelowane.

FAKT 3 - Wysokie ceny 

Świetna infrasruktura powoduje, że automatycznie wzrastają ceny wyjazdu narciarskiego. 2-dniowy SkiPass na stacje w Szczyrku jest aż o 17% droższy, niż obejmujący aż 12 stacji narciarskich Wiślański Skipass. Warto zwrócić uwagę na ceny obiektów hotelowych, które z uwagi na niewielką podaż są bardzo wywindowane. Pobyt w styczniu w obiekcie w Szczyrku może być droższy nawet o 100% w stosunku do pobytu w podobnym obiekcie zlokalizowanym w Wiśle, Ustroniu czy Brennej. Nie przepłacaj!

FAKT 4 - Mała ilość obiektów

Wyszukując w popularnym serwisie rezerwacyjnym pokoje ze śniadaniem dostępne w terminie 21-24.01.2019 - w Szczyrku dostępne są 3 obiekty. W Wiśle... aż 26! Większa konkurencja gwarantuje niższą cenę i większą dbałość o komfort Gości. 

FAKT 5 - Przeładowanie stoków

90% Gości naszego hotelu, którzy w zeszłym roku korzystało ze stoków Szczyrku, relacjonowało swój pobyt następująco: znakomita infrastruktura, ogrom narciarzy. Wielość osób korzystających z wyciągów generowała ogromne kolejki do wyciągów, w praktyce nasi Goście częściej stali przed kołowrotkami niż jeździli na nartach.

Podsumowując:

Wybierając miejsce na swój wyjazd weź pod uwagę wszystkie za i przeciw danej destynacji. Podsumuj koszty, które czekają Cię w związku z wyjazdem - od cen SkiPassów, przez dojazd, aż po pobyt w hotelu. My polecamy Hotel Pod Jedlami, z którego łatwo dotrzesz na najlepsze stoki w Wiśle, ale także szybko dojedziesz do pierwszego stoku szczyrkowskiego, zlokalizowanego w okolicy Przełęczy Salmopolskiej.

Zapraszamy na dedykowaną narciarzom stronę Narty, zerknij też na naszą ofertę Piękna Zima w Wiśle, która pozwoli Ci zaoszczędzić nawet kilkaset złotych, które będziesz mógł przeznaczyć na dłuższą zabawę na stokach!

Newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close