;
  1. Strona Główna
  2. Blog
  3. 9 rzeczy, które lubisz robić w hotelu, ale możesz robić w domu!

Blog

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

9 rzeczy, które lubisz robić w hotelu, ale możesz robić w domu!

15 marca 2020

Akcja #zostańwdomu jest dla hoteli dość... bolesna. Ale w tych ciężkich chwilach walki z koronawirusem jesteśmy razem z Wami. Przygotowaliśmy zestawienie rzeczy, które - jak obserwujemy - często robicie w hotelach, a które możecie spokojnie, z lekkim przymrużeniem oka, robić w domu! Zapraszamy!

1. Pogadaj z najbliższymi 

Choć już teraz odbieramy głosy, że w domowej kwarantannie ciężko wytrzymać... wyjazd do hotelu zwykle jest przyczynkiem do większej ilości rozmów między najbliższymi. Rozmawiamy w drodze do hotelu, po wejściu do pokoju, przy posiłkach (o ile nie mamy w rękach smartfona)... Wykorzystaj ten czas na rozmowę! Pogadaj o poprzednich wakacjach, o swoim hobby, o zwierzakach domowych, poobgaduj najbliższych przyjaciół...

2. Wygrzej się pod prysznicem

Twoja dzienna długość kąpieli dziwnie rośnie w terminach, gdy jesteś w hotelu. Pamiętaj, że końcówka -Zdrój w nazwie miejscowości wcale nie oznacza, że z prysznica wydobywa się woda mineralna! Wskakuj więc pod prysznic i wygrzewaj się do woli!

3. Pooglądaj telewizję

Czasami słyszymy od Gości: "przecież nie po to jedziemy do hotelu, by oglądać telewizję!". Ale wiele hoteli w opiniach widzi potem "nie działał głos na Polsacie", "słaby sygnał TVNu", "mało kanałów telewizyjnych", "brak kanałów sportowych". A przecież każdy z nas w domu ma satysfakcjonującą ofertę kanałów i jakość obrazu - korzystajmy więc z tego dobrodziejstwa!

4. Zagraj!

Opcja zdecydowanie nie dla każdego. Ale jeśli umiesz odnaleźć radość w małych rzeczach - Eurobussiness, Dixit, szachy, statki, Państwa-miasta czy Chińczyk mogą być znakomitym uzupełnieniem domowych aktywności. Plus oczywiście gry karciane - kiedy ostatnio spędziłeś wieczór przy kanastach, reminku czy pokerze?

5. Zrób sobie drinka

To naprawdę nie musi być trudne. Może będzie nieco mniej efektowne, może nie masz kruszarki do lodu. Ale zmieszanie Coca-Coli z najprostszą whisky uda się każdemu. Pamiętaj, by zachować proporcje!

6. Idź na spacer

Większość naszych Gości wychodzi na spacery po Wiśle. Wydaje nam się, że większość Gości hoteli w Zakopanem spaceruje po Krupówkach... Dokoła Twojego miejsca zamieszkania również znajdziesz miejsca idealne do spacerów. Trzymaj się minimalnie 1,5 metra od innych spacerowiczów i wszystko będzie dobrze!

7. Przygotuj bufetowe śniadanie

Jaki wybór! Tak często reagujecie, wchodząc na nasze śniadanie. Przyznajcie się - kiedy ostatnio przygotowaliście sobie śniadanie bufetowe? Zerknijcie do lodówki, do spiżarki, do schowka - jest tam mnóstwo rzeczy, które można podać na domowym bufecie. Oczywiście - jest przy tym trochę roboty... ale nasi kucharze i kelnerzy najlepiej o tym wiedzą ;)

8. Poleż w łóżku

Badania amerykańskich naukowców (przepraszamy, nie mamy linków) wskazują, że większość Gości po wejściu do pokoju kładzie się na łóżku. I często spędza w nim 50% czasu, spędzonego w hotelu. Skoro masz domowy areszt - nie wstawaj, leż. Rozmyślaj. Przeczytaj sienkiewiczowskie "Quo Vadis", skoro nigdy się na to nie zdobyłeś... No chociaż spróbuj, może 1 rozdział? 

9. Zrób sobie para-saunę parową

To będzie trudne. Zmień ustawienia pieca, nagrzej wodę do maksymalnego dostępnego poziomu. A potem lej ją tak długo, aż łazienka wypełni się parą! Ani to zdrowe, ani to skuteczne, ani to dobre dla Twojej łazienki... Ale jeśli bardzo tego potrzebujesz - kto Ci zabroni? Musisz siedzieć w domu!

Lubisz to :)?

Zostaw komentarz na naszym Facebooku!

Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij