;
 1. Strona Główna
 2. Blog
 3. Jesienne atrakcje w Beskidach - wyskocz na weekend do Wisły!

Blog

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Jesienne atrakcje w Beskidach

22 września 2020

Nadeszła bajkowa jesień. Czas, kiedy drzewa mienią się kolorami, a w lasach unosi się zapach grzybów. Przyjemne wciąż temperatury i brak tłumów to dodatkowa zachęta do wędrowania po beskidzkich szlakach. Jeśli zastanawiasz się nad jesiennym pobytem w Wiśle, to koniecznie poznaj plan najbliższych wydarzeń i atrakcji, za sprawą których już dziś zapragniesz zarezerwować hotel na rodzinny wypoczynek!

Wydarzenia w Wiśle

Tegoroczne wakacje odchodzą w niepamięć, jednak jesień w Wiśle zapowiada się równie atrakcyjnie. Przyjrzyjmy się nadchodzącym wydarzeniom, w których warto wziąć udział podczas pobytu w Beskidach.

Dni otwarte - weekend u źródeł, 3-4 października

W ramach tej inicjatywy turyści będą mieć możliwość bezpłatnego skorzystania z dziewięciu turystycznych atrakcji w Wiśle. Wśród nich znajdą się:

 • kolej linowa Skolnity,
 • kolej linowa Stożek,
 • kolej linowa Cieńków,
 • skocznia narciarska im. A. Małysza,
 • Muzeum Beskidzkie,
 • Muzeum Magicznego Realizmu,
 • galeria Sportowe Trofea Adama Małysza,
 • wiślańska Ciuchcia,
 • ciuchcia Martusia.

Zgodnie z zapisami regulaminu całej akcji, ilość wejściówek jest limitowana. Przykładowo w przypadku kolei liniowej Skolnity organizator przewidział 500 voucherów, natomiast na ciuchcie jedynie 105. Warto więc już teraz pomyśleć o rezerwacji noclegu na pierwszy, październikowy weekend w Wiśle.

XVIII Rajd Górski im. Jerzego Kukuczki, 9 października

Kolejne, warte uwagi wydarzenie w Wiśle, które szczególnie zainteresuje miłośników aktywności fizycznej, to rajd górski upamiętniający 31 rocznicę śmierci himalaisty– – Jerzego Kukuczki. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła małżonka – Cecylia Kukuczka. Celem wydarzenia jest popularyzacja turystyki oraz poszerzenie wiedzy o osiągnięciach Jerzego Kukuczki.

Organizatorzy przygotowali kilka szlaków różniących się stopniem zaawansowania oraz długością trasy. Na uczestników czekać będą materiały informacyjne, posiłek i napoje, dyplomy i nagrody dla najlepszych drużyn oraz liczne atrakcje, w tym pokazy ratownictwa czy zwiedzanie Izby Pamięci Jerzego Kukuczki. Termin zgłoszeń drużyn i rejestracji uczestników mija 30 września 2020 roku.

Barbarian Race, 17-18 października 2020

Na miłośników nieco mocniejszych wrażeń czeka z kolei impreza w klimacie biegów ekstremalnych z przeszkodami, w tym podbieg pod skocznię im. A. Małysza w Wiśle Malince oraz bieg na około 10 km z 30 przeszkodami. Co ciekawe, w wydarzeniu mogą także wziąć udział dzieci. Organizator przewidział dla najmłodszych dwie kategorie wiekowe: 4-8 lat oraz 9-12 lat.

Modelarski 1. Rajd Wisły, 18 października 2020

To jeszcze nie koniec atrakcji, na jakie mogą liczyć turyści jesienią w Wiśle. Fanów motoryzacji z pewnością zainteresują widowiskowe przejazdy modeli zdalnie sterowanych, prawdziwych samochodów rajdowych w skali 1:10, napędzanych silnikami elektrycznymi. Impreza odbędzie się w Zabytkowym Parku Przygód w Parku Kopczyńskiego, a jej hobbystyczny i rodzinny charakter z pewnością dostarczy wrażeń młodym i nieco starszym fanom sportów motorowych.

Hotel Pod Jedlami - idealne miejsce na Wasz wypoczynek

Na niezapomniany weekend w Wiśle polecamy Hotel Pod Jedlami. Spragnionych ciszy i górskiego powietrza turystów gościmy w komfortowych pokojach z widokiem na dolinę Wisły. Nasz obiekt położony jest bezpośrednio przy żółtym szlaku turystycznym PTTK, prowadzącym na Wiślańskie Trzy Kopce. Dojście na szczyt trwa, w zależności od tempa marszu, około 60-90 minut. Idealnym zwieńczeniem wędrówki będzie pobyt w hotelowej strefie relaksu z saunami i wypoczywalnią. Zachęcamy do skorzystania z oferty wypożyczenia rowerów oraz kijków do nordic walkingu, a także wielu innych udogodnień, dostępnych w hotelu. Z kolei jesienne grzybobrania w pobliskim lesie ułatwi suszarka do grzybów dostępna w obiekcie.

 

Zobacz więcej:

Nasze pakiety

Nasze pokoje

5 rzeczy, które musisz wiedzieć na temat jazdy na nartach w Szczyrku

 

Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij