;
  1. Strona Główna
  2. Blog
  3. Szczegóły aktualności

Blog

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Co zobaczyć w Wiśle w listopadzie?

17 października 2018

Zastanawiasz się czy warto wyjechać do Wisły w listopadzie? Odpowiadamy: ZDECYDOWANIE TAK. Zebraliśmy dla Was 6 pomysłów na listopadowe aktywności w Wiśle:

Wydarzenia

1. Oczywiście - konkurs skoków narciarskich na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Zawody przyciągną uwagę światowych i polskich mediów, a także ogromne zainteresowanie kibiców. W Hotelu Pod Jedlami miejsc już nie znajdziecie, ale w Wiśle - jak najbardziej. 

Kiedy: 17-18.11.2018
Gdzie: Skocznia w Wiśle-Malince
Odległość od hotelu: 5,9 km

2. Koncert Tomasza Stockingera „Już nie zapomnisz mnie” - będzie to wspomnienie dwudziestolecia międzywojennego w muzyce i słowie oraz wieczór w klimacie najpiękniejszych szlagierów polskiego kina przedwojennego. 

Kiedy: 08.11.2018, 16:00
Gdzie: Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Śniegonia

Odległość od hotelu: 1,6 km

3. "Chanson Paris" - nastrojowy recital piosenek Edith Piaf. W tym wyjątkowym programie - najpiękniejsze piosenki Edith Piaf, francuskie szlagiery oraz przeboje Ewy Demarczyk, a także wiersze Jacquesa Preverta i Haliny Poświatowskiej -  zaśpiewa dla Państwa Marta Baszyńska - Wilk – aktorka scen muzycznych i wokalistka. 

Kiedy: 10.11.2018, 19:00
Gdzie: Villa Rubinstein

Odległość od hotelu: 2 km

Miejsca

4. Początkiem listopada wszyscy odwiedzamy cmentarze. Niewiele osób wie, że w Wiśle znajduje się bardzo klimatyczny cmentarz "Na Groniczku", przyrównywany do zakopiańskiego Cmentarza Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku. Na zlokalizowanej na niewielkim wzniesieniu nekropolii spoczywa m.in. patron wiślańskiego rynku - Bogumił Hoff.
Odległość od hotelu: 1,2 km

5. Mniejsza niż w sezonie ilość turystów w Wiśle ma swoje zalety - wchodząc do Galerii u Dziadka macie znacznie większą szansę na spokojne obejrzenie wystawianych tam prac lokalnych twórców oraz rozmowę z osobami prowadzącymi galerię.
Odległość od hotelu: 1,7 km

6. Wypełnione kolorami jesieni ścieżki górskie - bezpośrednio przy Hotelu Pod Jedlami znajduje się żółty szlak turystyczny, prowadzący na Wiślańskie Trzy Kopce. Mocno zachęcamy do wybrania się na wędrówkę tamże - cała wyprawa zajmie ok. 3-4 godzin, w drodze napotkacie m.in. fantastyczne przytulisko Telesforówka - http://telesforowka.pl/ - z polaną widokową, zapewniającą niesamowitą panoramę beskidzkich szczytów.
Odległość od hotelu: 10 metrów

- - 

Wybierz się do Wisły w listopadzie - zobacz ofertę specjalną "Kolory Jesieni w Wiśle", która pozwoli Ci poznać atuty naszej miejscowości i - po prostu - odpocząć. 

Zobacz też 6 ciekawostek na temat Wisły, o których nie miałeś pojęcia!

Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij