;
  1. Strona Główna
  2. Blog
  3. Kilka ciekawostek o hotelach, które znane są z dużego ekranu.

Blog

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Kilka ciekawostek o hotelach, które znane są z dużego ekranu.

14 października 2021

Wielu artystów wybiera hotelowe mury jako główne miejsce akcji. Są przecież tajemnicze, inspirujące, a historie wielu osób splatają się w jednym miejscu. Przypomnijmy sobie filmowe hotele, wokół których narosły legendy po nakręceniu ostatnich scen.

 

1. Pamiętacie jak Kevin był sam w Nowym Jorku? To właśnie w Hotelu The Plaza na Manhatanie nakręcone zostały te dobrze znane nam sceny. W tym filmie mały Kevin wsiada do niewłaściwego samolotu, a następnie znajduje się w bajecznym The Plaza, gdzie wpada na ówczesnego właściciela hotelu, niejakiego... Donalda Trumpa. Bez obaw, już tam nie pracuje ???? Marketing hotelowy jednak często nawiązuje do tej ekranizacji. Nawet przygotowane zostały atrakcje dla Gości, którzy chcieli poczuć się jak Kevin. 

  

Autorstwa OptimumPx - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10168780

Kadry z filmu "Kevin sam w Nowym Jorku z 1992 roku.

2. Hotel Beverly Wilshire z Rodeo Drive to kolejny kultowy obiekt na naszej liście. Nakręcono tam sceny z "Sexu w Wielkim Mieście", z "Pretty Woman" z 1990 roku z Richardem Gere'm i Julią Roberts oraz sceny z "Ucieczki z Planety Małp" z 1971 roku. Hotel wciąż ma w ofercie pakiet "Pretty Woman przez jeden dzień", który pełen jest atrakcji rodem z filmu. Ciekawe czy w pakiecie jest również Richard Gere?

 

https://www.filmweb.pl/film/Pretty+Woman-1990-1238

3. W nagradzanym oskarami Grand Budapest Hotel głównym bohaterem filmu jest budynek hotelowy, którego historia zostaje odmalowana na ekranie. Widzimy jego losy od utraty świetności do wpsaniałych lat pełnych przepychu. Tytułowy kurort jednak w rzeczywistości nie instnieje, na potrzeby produkcji zbudowano makietę, z kolei zdjęcia we wnętrzach robiono w zrujnowanym secesyjnym centrum handlowym Gorlitz - Karstadt przeznaczonym do rozbiórki. Scenograf mówił: "Kolumny, schody, fantastyczne okna i ogromny żyrandol to wszystko już tam było, jest oryginalne. Zbudowaliśmy całą resztę" 

 

http://kulturadogorynogami.pl/2016/12/13/rezyseria-wes-anderson/

4. Hotel Stanley położony w Kolorado był inspiracją do stworzenia horroru wszech czasów. Stephen King spędził w 1974 roku noc w pokoju 217, a sam hotel zrobił na pisarzu tak wielkie wrażenie, że stał się inspiracją do napisania powieści "Lśnienie". Pierwsze doniesienia o duchach nawiedzających to miejsce pojawiły się wkrótce po otwarciu, a obecnie hotel chętnie wykorzystuje swoje duchy do autopromocji ???? Dla miłośników mocnych wrażeń przygotowano pokój, w którym paranormalne przeżycia są podobno gwarantowane , a w pokoju 217 wyświetlany jest film "Lśnienie" z przerażającym Jackiem Nicholsonem w roli głównej. 

 

https://www.stanleyhotel.com/

 

Może i o nas niegdyś nakręcą film? Zpewnością od klimatu z "Lśnienia"  wolimy przygody Pretty Woman ;)

 


 

Zobacz także:

 
Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij