;
  1. Strona Główna
  2. Blog
  3. 5 kwestii, o których musisz pamiętać planując wakacje bez glutenu w hotelu

Blog

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

5 kwestii, o których musisz pamiętać planując wakacje bez glutenu w hotelu

20 maja 2020

Znalezienie hotelu, który zapewnia bezpieczny wyjazd wypoczynkowy dla osób na diecie bezglutenowej jest sporym wyzwaniem. Szczególnie w górach! Przeczytaj krótki poradnik na temat wczasów bez glutenu i zaplanuj swoje wakacje całkowicie bezpiecznie! Pamiętaj o tym, by:

1. Wybrać sprawdzony obiekt

Najlepiej, jeśli posiada ono certyfikat przez Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej i uczestniczy w programie "Menu Bez Glutenu". Będziesz miał wtedy pewność, że hotel został przeszkolony przez fachowców w zakresie dbałości o osoby, wymagające dań bezglutenowych. Obiekty te mają specjalne naczynia, którzych używają do przygotowania dań bezglutenowych, a także odpowiedni asortyment spożywczy - pieczywo, mąki czy bezglutenowe przyprawy. Przykładem oferty hotelu z certyfikatem Menu Bez Glutenu jest Hotel Pod Jedlami, który proponuje Bezglutenowe wakacje w Wiśle.

2. Powiadomić hotel o zasadach Twojej diety

Hotel przygotuje Twoje dania bezpiecznie tylko wtedy, gdy będzie dokładnie znał zasady, których musi się trzymać kucharz w procesie przygotowania posiłku. Jeśli cierpisz na nietolerancję glutenu - nie zapomnij poinformować hotelu, najlepiej wpisując taką informację w uwagach przy rezerwacji pobytu. Jeśli Twoje dania nie powinny zawierać kazeiny, cukru czy jajek - jasno sprecyzuj swoje oczekiwania. 

3. Sprawdź dopłaty za dietę

Wiele obiektów nalicza dodatkowe opłaty za przygotowanie dań z obostrzeniami dietetycznymi, co jest niemiłym zaskoczeniem dla osób z nietolerancją glutenu. Szukaj obiektów, które Twoje obostrzenia potraktują nie jako problem, ale jako zadanie dla kucharza i - tym sposobem - nie będą naliczały dodatkowych opłat.

4. Wybierz pobyt z wyżywieniem

Wiele poradników, dotyczących planowania podróży bez glutenu zaleca, byś zawsze miał ze sobą spory zapas bezglutenowych artykułów spożywczych. Czy jednak faktycznie jest to niezbędne? Jeśli wybierzesz obiekt, serwujący śniadania i obiadokolacje z zastosowaniem diety bezglutenowej, będziesz mógł znacząco zredukować takie zakupy. Ponadto - nie będziesz musiał szukać restauracji, w których można zjeść coś bezglutenowego, poza sałatkami, które zwykle sa proponowane celiakom.

5. Przeczytaj opinie

W dzisiejszych czasach większość decyzji podejmuje się na podstawie opinii innych. Koniecznie sprawdź co sądzą na temat wybranego miejsca osoby, które miały już okazję korzystac z jego usług. Porównaj opinie tych obiektów na Google, na Facebooku czy TripAdvisorze. Poszukaj opinii na temat dań bezglutenowych - powinny być bardzo ważnym aspektem w procesie wyboru obiektu na Twoje bezglutenowe wakacje w hotelu!

- -

Ważne linki:

www.menubezglutenu.pl - wyszukiwarka obiektów w programie "Menu Bez Glutenu", wyszukaj np. Wisła :)

www.celiakia.pl - strona Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej, zawierająca porady bezglutenowe

- -

Jeśli nadal zastanawiasz się w jakim miejscu spędzisz wakacje bez glutenu - sprawdź ofertę Hotel Pod Jedlami w Wiśle!  Poza zdrowym, smacznym i bezpiecznym jedzeniemhotel zapewnia szereg atrakcji – piłkarzyki, ping-pong, biblioteczkę wypełnioną książkami, świeżą prasę, bliskość szlaku, rozwinięta strefa relaksu oraz… własną plażę w górach!
Zobacz ofertę na Bezglutenowe wakacje w Wiśle.

Zobacz także:

6 powodów, dla których warto spędzić wakacje w górach

5 fanaberii, dzięki którym wyjedziesz do Wisły

10 powodów, dla których warto spędzić wakacje w Polsce

Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij