;
  1. Strona Główna
  2. Hotel
  3. Blog
  4. Zwalcz jesienną chandrę w kilku krokach!

Blog

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Zwalcz jesienną chandrę w kilku krokach!

11 listopada 2021

Jesieni bardzo często towarzyszy spadek nastroju, gorsze samopoczucie, brak sił witalnych czy senność. Te wszystkie czynniki składają się na powszechną o tej porze roku jesienną chandrę. Przedstawiamy nasze sposoby na przetrwanie jesienno - zimowego czasu i zwiększenie energii do działania!

  1. Spędzaj czas na świeżym powietrzu ⛰️

Korzystaj ze słońca kiedy tylko możesz. Sezonowe zmiany nastroju głównie związane są z mniejszą ilością światła słonecznego. Podczas ruchu mózg wytwarza więcej endorfin, które odpowiedzialne są za dobry nastrój. Zatem spaceruj! Na piesze wędrówki polecamy szlak turystyczny PTTK, prowadzący na Trzy Kopce, który położony jest bezpośrednio przy Hotelu Pod Jedlami.

  1. Zadbaj o swoje ciało i duszę  

Jesienny oraz zimowy czas to idealna pora na korzystanie z zabiegów spa. Sauna, masaż aromatyczną czekoladą, masaż gorącymi kamieniami czy relaksująca kąpiel pozwoli się odprężyć i zapomnieć o ponurych wieczorach. Dodatkowo zabiegi korzystnie wpłyną również na ciało, które zwykle w okresie jesiennym wygląda gorzej niż latem. Z tej okazji przygotowaliśmy wyjątkowe zabiegi jesienno - zimowe, które są idealne na chłodne i długie wieczory ❤

  1. Postaw na zdrowy sen.

O jakość snu powinniśmy dbać szczególnie. Przemęczeni i niewyspani nie mamy sił ani ochoty na mierzenie się z wyzwaniami, a sen to zdrowie i potrzebny jest do prawidłowego funkcjonowania organizmu, zatem warto: kłaść się spać i wstawać o regularnej porze, odłożyć smartfon co najmniej 30 minut przed snem oraz zjeść lekkostrawną kolację najpóźniej 2 godziny przed pójściem spać. Polecamy również relaksujący odpoczynek w naszych progach. O wygodę i dobry sen Gości zadbaliśmy z wyjątkową precyzją (zobacz nasze rozwiązania!).

  1. Jedz zdrowo!

Jesienią należy zdecydowanie jeść więcej warzyw i owoców. Dawka witamin wzmocni organizm i pozytywnie wpłynie na samopoczucie. Ponadto warto włączyć do swojej diety żywność bogatą w składniki redukujące uczucie stresu i niepokoju, takie jak: ryby bogate w kwasy omega 3, gorzką czekoladę, ziarna, banany, produkty zbożowe. Warto zaznaczyć również, że nasz obiekt przygotowany jest do serwowania posiłków nie zawierających określonych w diecie produktów.  Przygotowujemy diety bezglutenowe, bezcukrowe, bezkazeinowe czy lekkostrawne, a nasi Goście mogą być spokojni o skład swoich posiłków.

 


 

Zobacz także:

 
Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij