1. Strona Główna
  2. Hotel
  3. Aktualności
  4. Letnie Muzyczne Wieczory Widokowe 2020 | Hotel Pod Jedlami w Wiśle

Aktualności

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Letnie Muzyczne Wieczory Widokowe 2020 | Hotel Pod Jedlami w Wiśle

18 lutego 2020

Mamy ogromną przyjemność zaprosić na kolejny cykl Muzycznych Wieczorów Widokowych. Zobacz terminy niesamowitych koncertów, które organizujemy dla naszych Gości!

Koncerty odbędą się przy naszej beskidzkiej plaży hotelowej, na widokowym terenie rekreacyjnym - leżaki, hamaki i kokony będą dostępne dla Gości. Muzyki będzie można również słuchać na balkonach pokoi Standard i Deluxe, które znajdują się nad plażą. Cudowna muzyka + wygodne leżaki + piękny widok na dolinę Wisły... Brzmi dobrze, prawda? Zobacz tegoroczny program koncertów:
 

13.06, sobota: Duet Riffertone (gitara + wokal)

Duet, który występował na jednej scenie z Anią Dąbrowską, Natalią Kukulską, Piotrem Cugowskim i Kubą Badachem w projekcie Tribute to Michael Jackson Symfonicznie. Finaliści projektu 'Zrób głośniej' organizowanego przez T-mobile. Półfinaliści Must Be The Music. Support polskiej trasy Electrick Light Orchestra oraz koncertu Mick Hucknall w Sali kongresowej. Na swoim koncie mają albumy “Someday, Somewhere”, wydany w 2014 roku oraz EP “Senność” 2018r.

- -

27.06, sobota: Pala&Stuchlik (pianino + kontrabas)

Bartłomiej Stuchlik. Kontrabasista i gitarzysta basowy, na co dzień współpracuje między innymi z Ireneuszem Dudkiem i zespołem Shakin' Dudi oraz Anną Jurksztowicz

Tomasz Pala - pianista, ukończył Akademię Muzyczną na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej w Katowicach. Grywał z Martyną Jakubowicz, Adamem Kawończykiem (trębacz jazzowy) Grzegorzem Kapołką. Stały członek zespołu Shakin Dudi. Koncertuje w kraju i za granicą (Indie, Rosja z zespołem Indialucia). Współpracuje z teatrem w Czeskim Cieszynie. Na co dzień pracuje w szkole muzycznej jako akompaniator.

- -

4.07, sobota: Duet TOKKA (pianino + wokal)

Sabina Broda i Sławomir Warsiński współtworzą duet tokka, który opiera się na gatunkach jazz, soul oraz pop. Swoją muzykę określają jako avant-pop.
Wykształceni muzycy, które całe swoje życie skupiają na dźwiękach, tworzą autorską muzykę, realizują swoją pasję i dzielą się prawdziwymi emocjami.

Sabina Broda - Absolwentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, autorka tekstów, producentka. Wydała płytę ,,niewielkość" podpseudonimem sskjegg. Dyrektorka Akademii Dźwięku w Cieszynie. Zajmuje się także marketingiem i obrazem wokalisty w sieci -prowadzi bloga związanego z głosem oraz śpiewem.Zwariowana mama, kochająca jazz i pochodne.

Sławomir Warsiński - muzyk sesyjny, aranżer, multiinstrumentalista.Ukończył I oraz II stopień Państwowej Szkoły Muzycznej w Cieszynie w klasie fortepianu. Aktualnie student Janaćkova konzervator v Ostravie na wydziale perkusyjnym. Członek różnych zespołów oraz projektów muzycznych.

11.07, sobota: Kuba Fedak + Łukasz Owczynnikow (wibrafon + kontrabas)

Kuba – muzyk,kompozytor i pedagog. Multiinstrumentalista, w zespole Kapela Fedaków gra na akordeonie, cymbałach, czasem na bębenku, fujarze dwojnicy czy trąbce. Opanował również niesamowity instrument, jakim jest wibrafon. 

Obaj Panowie mają przyjemność odtwarzać niesamowitą polską muzykę przedwojenną w ramach Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej

- -

31.07, piątek: GG – Gajda&Gwóźdź (trąbka + pianino)

????Paweł Gwóźdź to młody pianista, który niedawno skończył Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia w Żorach. Z wykształcenia jest muzykiem klasycznym, ale fascynuje się jazzem.  Już od dzieciństwa udziela się w różnych projektach muzycznych oraz występuje z wielkimi artystami. Ma na swoim koncie wiele osiągnięć zarówno w dziedzinie muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej.

????Jakub Gajda - trębacz aktywny zarówno jako muzyk sesyjny, jak i koncertujący. Ma na swoim koncie występy na rozmaitych festiwalach w kraju i za granicą. Współpracuje z wieloma zróżnicowanymi zespołami oraz artystami. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Żorach, a obecnie kontynuuje naukę w klasie trąbki jazzowej na Akademii Muzycznej w Krakowie.

- -

8.08, sobota: Paul Stępień (flet, multiinstrumentalista)

Ukończył I i II stopień w klasie fletu oraz Akademię Muzyczną w Krakowie. Multiinstrumentalista, aranżer muzyczny, pianista i flecista. Lubi repertuar i klasyczny i nowoczesny.

- -

15.08, sobota: Kazimierz Waliczek (saksofon)

Znakomity saksofonista jazzowy, który podczas zeszłorocznego cyklu Muzycznych Wieczorów Widokowych zebrał znakomite recencje od uczestników koncertu. Prezentuje repertuar klasyczny oraz rozrywkowy, grając na saksofonie altowym i sopranowym

- -

22.08, sobota: Daria Warsińska (skrzypce)

Asolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Cieszynie oraz szkoły artystycznej im. Pawła Kalety w Czeskim Cieszynie. Multiinstrumentalistka, gra na skrzypcach, eufonium i fortepianie . Na skrzypcach gra od 5 roku życia. W szkole muzycznej w Cieszynie poznałam tajniki muzyki klasycznej, natomiast w Czechach pokazano mi jak można przekazać słuchaczowi muzykę rozrywkową zaczynając od jazzu aż do muzyki folkowej. Występuje m.in. w orkiestrze dętej „Glorieta“, „Orkiestra Goleszów Band“.

- -

29.08, sobota: GHOSTMAN (improwizacja muzyczna)

Ghostman jest wokalistą i saksofonistą. Studiował na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Zaczynał od gry na saksofonie, by po dwudziestu latach rozpocząć przygodę ze śpiewaniem. Używa głosu jako instrumentu. Tworzy muzykę na żywo, często przy pomocy loopera i efektów gitarowych. Improwizuje, bawi się brzmieniem, dynamiką, fakturą dźwięku. Jego twórczość jest intuicyjna, świeża i emocjonalna. Rodzi się na scenie, na oczach widzów. Ghostman podczas każdego występu eksperymentuje, odkrywając wciąż nowe środki ekspresji. Śpiewając, posługuje się językiem brzmiącym jak mieszanka dialektów z różnych stron świata. Jednak w rzeczywistości nie zna żadnego z nich. Traktuje to jako dar, możliwość wyrażania przeróżnych emocji. Brak ograniczeń słowem czy wyuczonym tekstem pozwala mu na ogromną wolność ekspresji. W swojej muzyce łączy elementy jazzu oraz afrykańskiej, indyjskiej i arabskiej muzyki ludowej.
Ghostman występował z różnymi muzykami i w różnych składach. Zaśpiewał z Bobbym McFerrinem podczas jego koncertów w Zabrzu i Bielsku-Białej i Katowicach. W 2011 roku wraz z gitarzystą Mateuszem Głuszakiem stworzył duet The Sound Apostles. Dzięki współpracy z pianistą jazzowym Piotrem Matusikiem, w 2013 roku powstał duet Matusik&Ghostman. Wspólnie wydali płytę koncertową "LIVE". Na początku 2015 roku pojawił się na płycie "One World" Grzecha Piotrowskiego, z którym współpracuje do dziś wspólnie grając regularne koncerty. W 2018 roku na festiwalu muzyki ludowej "Mikołajki Folkowe" otrzymał nagrodę im. Anny Kiełbusiewicz dla najlepszego wokalisty. Śpiew Ghostmana można również usłyszeć na płytach Golec uOrkiestry, Holy Noiz, Roberta Szewczugi. Jako saksofonista współpracował m.in. z Beatą Bednarz, TGD i Piotrem Nazarukiem.
Artysta oryginalny, tworzący muzykę porywającą wyjątkowym klimatem i różnorodnością. Na swoim koncie ma występy ze współudziałem muzyków polskiej sceny jazzowej i klubowej. Jego muzyka dotyka zmysłów, jest mieszanką euforii i nostalgii...

- -

Serdecznie zapraszamy!

Zobacz film z pierwszego Muzycznego Wieczoru Widokowego w Hotelu Pod Jedlami:

Wstęp jest bezpłatny dla naszych Gości. W przypadku niekorzystnej pogody koncerty zostaną przeniesione do budynku hotelowego.

Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij